PZ1005E601-R45TF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Cal-Chip Electronics, Inc.
In Stock: 4,066
Datasheet
600 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 450mA 340mOhm
PZ1005E601-R45TF
DigiKey Part Number
3442-PZ1005E601-R45TFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PZ1005E601-R45TF
Description
FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current Rating (Max)
450mA
Manufacturer
DC Resistance (DCR) (Max)
340mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.026" (0.65mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Impedance @ Frequency
600 Ohms @ 100 MHz