DRH3P60D18R
DigiKey Part Number
CC2717-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DRH3P60D18R
Description
SSR CONTACTOR 3PH DIN MNT 600VAC
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Contactor 3PST-NO (3 Form A) 18 A 48 ~ 600V Chassis Mount, DIN Rail Screw Terminal
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DRH3P60D18R Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Output Type
AC
Manufacturer
Sensata-Crydom
Load Current
18 A
Series
Voltage - Input
4 ~ 32VDC
Packaging
Bulk
Voltage - Load
48 ~ 600V