QOU21001021 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Schneider Electric
In Stock: 0
Datasheet
Circuit Breaker Thermal Magnetic 100A 240 V AC 60 V DC Lever Chassis Mount
QOU21001021
DigiKey Part Number
4008-QOU21001021-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QOU21001021
Description
MINIATURE CIRCUIT BREAKER 120/24
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current Rating (Amps)
100A
Manufacturer
Schneider Electric
Voltage Rating - AC
240 V
Series
Voltage Rating - DC
60 V