LUCB12BL
DigiKey Part Number
4008-LUCB12BL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LUCB12BL
Description
ADV CONTROL 3-12A 24VDC
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Control Unit 24V, 12A
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LUCB12BL Models
Manufacturer
Schneider Electric
Accessory Type
Control Unit
Series
Usage
Motor Starter
Packaging
Box
Specifications
24V, 12A