HDA260151
DigiKey Part Number
4008-HDA260151-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDA260151
Description
MOLDED CASE CIRCUIT BREAKER 600V
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal Magnetic 15A 690 V AC 250 V DC Toggle DIN Rail
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HDA260151 Models
Category
Current Rating (Amps)
15A
Manufacturer
Schneider Electric
Voltage Rating - AC
690 V
Series
Voltage Rating - DC
250 V