GV4PB80B
DigiKey Part Number
4008-GV4PB80B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GV4PB80B
Description
MOTBREAKGV4PBUL489TH/MAG 80A 25K
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Solid State 80A 277 V AC 250 V DC Toggle Chassis Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GV4PB80B Models
Category
Current Rating (Amps)
80A
Manufacturer
Schneider Electric
Voltage Rating - AC
277 V
Series
Voltage Rating - DC
250 V