DZ5CE015
DigiKey Part Number
4008-DZ5CE015-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DZ5CE015
Description
CABLE END 16AWG DZ5 +OPTIONS
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Black Wire Ferrule Connector 16 AWG (1.50mm²) Single Wire
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DZ5CE015 Models
Category
Insulation
Insulated
Manufacturer
Schneider Electric
Size
16 AWG (1.50mm²)
Series
Length - Overall
14.00mm
Packaging
Box
Length - Pin
8.00mm