ST5-30-1.50-L-D-P-TR
ST5-30-1.50-L-D-P-TR
ST5-30-1.50-L-D-P-TR
DigiKey Part Number
SAM14643TR-ND - Tape & Reel (TR)
SAM14643CT-ND - Cut Tape (CT)
SAM14643DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ST5-30-1.50-L-D-P-TR
Description
CONN HDR 60POS SMD GOLD
Detailed Description
60 Position Connector Header, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
ST5-30-1.50-L-D-P-TR Models
Mated Stacking Heights
4.5mm, 5mm
Number of Positions
60
Height Above Board
0.141" (3.58mm)
Pitch
0.020" (0.50mm)