ST5-15-1.50-L-D-P-TR
DigiKey Part Number
SAM16030TR-ND - Tape & Reel (TR)
SAM16030CT-ND - Cut Tape (CT)
SAM16030DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ST5-15-1.50-L-D-P-TR
Description
CONN HDR 30POS SMD GOLD
Detailed Description
30 Position Connector Header, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
ST5-15-1.50-L-D-P-TR Models
Mated Stacking Heights
4.5mm, 5mm
Number of Positions
30
Height Above Board
0.141" (3.58mm)
Pitch
0.020" (0.50mm)