SO-0515-01-02-01
DigiKey Part Number
SO-0515-01-02-01-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SO-0515-01-02-01
Description
RND STANDOFF M3X0.5 ALUM 5.15MM
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Round Standoff Threaded M3x0.5 Aluminum 0.203" (5.15mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SO-0515-01-02-01 Models
Category
Gender
Female, Force Fit
Mfr
Screw, Thread Size
Series
Diameter - Outside
0.250" (6.35mm) 1/4"
Packaging
Bag
Between Board Height
0.203" (5.15mm)