SMSD-20-24-F-40.00-S-K
DigiKey Part Number
612-SMSD-20-24-F-40.00-S-K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMSD-20-24-F-40.00-S-K
Description
.100" MINI MATE UNIVERSAL DOUBLE
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
40 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Individual Wire Leads
Category
Number of Rows
2
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)