S1SD-10-28-GF-20.00-L
DigiKey Part Number
612-S1SD-10-28-GF-20.00-L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S1SD-10-28-GF-20.00-L
Description
MICRO MATE DOUBLE ROW DISCRETE W
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Individual Wire Leads
Category
Pitch - Connector
0.039" (1.00mm)