QFSS-052-04.25-L-D-A
DigiKey Part Number
SAM10637-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QFSS-052-04.25-L-D-A
Description
CONN RCPT 104POS SMD GOLD
Detailed Description
104 Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
QFSS-052-04.25-L-D-A Models
Features
Board Guide, Ground Bus (Plane), Shielded
Packaging
Tray
Mated Stacking Heights
11mm
Number of Positions
104
Height Above Board
0.278" (7.06mm)
Pitch
0.025" (0.64mm)