QFS-052-04.25-L-D
DigiKey Part Number
QFS-052-04.25-L-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QFS-052-04.25-L-D
Description
CONN RCPT 104POS SMD GOLD
Detailed Description
104 Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
QFS-052-04.25-L-D Models
Features
Ground Bus (Plane)
Packaging
Tray
Mated Stacking Heights
10mm, 11mm, 14mm
Number of Positions
104
Height Above Board
0.278" (7.06mm)
Pitch
0.025" (0.64mm)