Image for IDSD-07-D-02.10-T-G is not available
IDSD-07-D-02.10-T-G
DigiKey Part Number
IDSD-07-D-02.10-T-G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSD-07-D-02.10-T-G
Description
INSULATION DISPLACEMENT TERMINAL
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.175' (53.34mm, 2.10")
EDA/CAD Models
IDSD-07-D-02.10-T-G Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Series
Length
0.175' (53.34mm, 2.10")