HQCD-030-40.00-TED-SED-1
DigiKey Part Number
612-HQCD-030-40.00-TED-SED-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HQCD-030-40.00-TED-SED-1
Description
CBL ASSM M-F 60POS 40" HDR
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
60 Position Cable Assembly Rectangular Card Edge to Card Edge 3.33' (1.02m)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HQCD-030-40.00-TED-SED-1 Models
Category
Pitch - Connector
0.020" (0.50mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Cable
0.010" (0.25mm)