Image for FJH-40-D-23.00-4 is not available
FJH-40-D-23.00-4
DigiKey Part Number
FJH-40-D-23.00-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJH-40-D-23.00-4
Description
CABLE FFC/FPC 40POS 0.5MM 23"
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
40 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 23.0" (584.2mm)
EDA/CAD Models
FJH-40-D-23.00-4 Models
Number of Conductors
40
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
23.0" (584.2mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)