Image for FJ-10-R-05.00-4 is not available
FJ-10-R-05.00-4
DigiKey Part Number
FJ-10-R-05.00-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJ-10-R-05.00-4
Description
CABLE FFC/FPC 10POS 1MM 5"
Detailed Description
10 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 5.000" (127.00mm)
EDA/CAD Models
FJ-10-R-05.00-4 Models
Pitch
0.039" (1.00mm)
Series
Length
5.000" (127.00mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)