FFSD-25-D-05.91-01-N
DigiKey Part Number
FFSD-25-D-05.91-01-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-25-D-05.91-01-N
Description
.050 X .050 C.L. FEMALE IDC ASSE
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.492' (150.00mm, 5.91")
EDA/CAD Models
FFSD-25-D-05.91-01-N Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Length
0.492' (150.00mm, 5.91")
Number of Positions
50
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)