FFSD-25-D-02.00-01-N
DigiKey Part Number
SAM8235-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-25-D-02.00-01-N
Description
CABLE ASSEM .05" 50POS F-F 2"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.167' (50.80mm, 2.00")
EDA/CAD Models
FFSD-25-D-02.00-01-N Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Length
0.167' (50.80mm, 2.00")
Number of Positions
50
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 1,004
Factory Stock: 30
Check for Additional Incoming Stock
All prices are in CAD
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CABLE ASSEM .05" 50POS F-F 6"
In-Stock: 780
CABLE ASSEM .05" 50POS F-F 12"
In-Stock: 840
CABLE ASSY .05" 50POS F-F 14"
In-Stock: 94
CABLE ASSY .05" 50POS F-F 20"
In-Stock: 59
CABLE ASSEM .05" 50POS 24"