FFSD-05-D-72.00-01-N
DigiKey Part Number
SAM8779-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-05-D-72.00-01-N
Description
CABLE ASSEM .05" 10POS F-F 72"
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 6.00' (1.83m)
EDA/CAD Models
FFSD-05-D-72.00-01-N Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Length
6.00' (1.83m)
Number of Positions
10
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 34
Check for Additional Incoming Stock
All prices are in CAD
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CABLE ASSEM .05" 10POS F-F 2"
In-Stock: 1779
CABLE ASSEM .05" 10POS F-F 6"
In-Stock: 7969
CABLE ASSEM .05" 10POS F-F 12"
CABLE ASSEM FLAT 10 POS IDC
CABLE ASSEM .05" 10POS 3"