FFSD-05-D-06.50-01-N
DigiKey Part Number
SAM15162-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-05-D-06.50-01-N
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.542' (165.10mm, 6.50")
EDA/CAD Models
FFSD-05-D-06.50-01-N Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Length
0.542' (165.10mm, 6.50")
Number of Positions
10
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)