FFSD-05-D-06.14-01-N is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
3M
In Stock: 76
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.512' (155.96mm, 6.14")
FFSD-05-D-06.14-01-N
DigiKey Part Number
FFSD-05-D-06.14-01-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-05-D-06.14-01-N
Description
.050 X .050 C.L. FEMALE IDC ASSE
Detailed Description
EDA/CAD Models
FFSD-05-D-06.14-01-N Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Manufacturer
Length
0.512' (155.96mm, 6.14")
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)