FFSD-05-D-05.90-01-F-N is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
3M
In Stock: 76
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.492' (149.86mm, 5.90")
FFSD-05-D-05.90-01-F-N
DigiKey Part Number
FFSD-05-D-05.90-01-F-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-05-D-05.90-01-F-N
Detailed Description
EDA/CAD Models
FFSD-05-D-05.90-01-F-N Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Manufacturer
Length
0.492' (149.86mm, 5.90")
Contact Finish Thickness
3.00µin (0.076µm)
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)