FFSD-05-D-05.51-01-N is available for purchase but is not normally stocked.
Samtec Inc.
In Stock: 6
Datasheet
In Stock: 0
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.459' (139.95mm, 5.51")
FFSD-05-D-05.51-01-N
DigiKey Part Number
FFSD-05-D-05.51-01-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-05-D-05.51-01-N
Detailed Description
EDA/CAD Models
FFSD-05-D-05.51-01-N Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Manufacturer
Length
0.459' (139.95mm, 5.51")
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)