Image for EW-19-10-S-D-333 is not available
EW-19-10-S-D-333
DigiKey Part Number
612-EW-19-10-S-D-333-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EW-19-10-S-D-333
Detailed Description
38 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.167" (4.242mm)
Length - Stack Height
0.333" (8.458mm)
Series
Length - Tail
0.330" (8.382mm)
Number of Positions
38
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
30.0µin (0.76µm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Color
Black
Length - Overall Pin
0.830" (21.082mm)