Image for EW-19-10-G-D-334 is not available
EW-19-10-G-D-334
DigiKey Part Number
612-EW-19-10-G-D-334-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EW-19-10-G-D-334
Detailed Description
38 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.166" (4.216mm)
Length - Stack Height
0.334" (8.484mm)
Series
Length - Tail
0.330" (8.382mm)
Number of Positions
38
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Color
Black
Length - Overall Pin
0.830" (21.082mm)