Image for EW-06-09-F-D-354 is not available
EW-06-09-F-D-354
DigiKey Part Number
612-EW-06-09-F-D-354-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EW-06-09-F-D-354
Detailed Description
12 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.046" (1.168mm)
Length - Stack Height
0.354" (8.992mm)
Series
Length - Tail
0.330" (8.382mm)
Number of Positions
12
Pitch
0.100" (2.54mm)
3.00µin (0.076µm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Color
Black
Length - Overall Pin
0.730" (18.542mm)