Image for EW-02-09-F-S-399 is not available
EW-02-09-F-S-399
DigiKey Part Number
612-EW-02-09-F-S-399-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EW-02-09-F-S-399
Detailed Description
2 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.001" (0.025mm)
Length - Stack Height
0.399" (10.135mm)
Series
Length - Tail
0.330" (8.382mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.730" (18.542mm)