Image for DW-25-09-LM-S-200 is not available
DW-25-09-LM-S-200
DigiKey Part Number
612-DW-25-09-LM-S-200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-25-09-LM-S-200
Description
DW-25-09-LM-S-200
Detailed Description
25 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.420" (10.668mm)
Length - Stack Height
0.200" (5.080mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
25
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.730" (18.542mm)