Image for DW-12-13-T-S-938 is not available
DW-12-13-T-S-938
DigiKey Part Number
612-DW-12-13-T-S-938-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-12-13-T-S-938
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.182" (4.623mm)
Length - Stack Height
0.938" (23.835mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
12
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.230" (31.242mm)