Image for DW-10-09-L-S-414 is not available
DW-10-09-L-S-414
DigiKey Part Number
612-DW-10-09-L-S-414-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-10-09-L-S-414
Description
DW-10-09-L-S-414
Detailed Description
10 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.206" (5.232mm)
Length - Stack Height
0.414" (10.516mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
10
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.730" (18.542mm)