Image for DW-10-09-L-D-369 is not available
DW-10-09-L-D-369
DigiKey Part Number
612-DW-10-09-L-D-369-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-10-09-L-D-369
Description
DW-10-09-L-D-369
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.251" (6.375mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Length - Stack Height
0.369" (9.373mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Termination
Solder
Number of Positions
20
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.730" (18.542mm)