Image for DW-07-19-H-Q-200 is not available
DW-07-19-H-Q-200
DigiKey Part Number
612-DW-07-19-H-Q-200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-07-19-H-Q-200
Description
DW-07-19-H-Q-200
Detailed Description
14 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
1.020" (25.908mm)
Length - Stack Height
0.200" (5.080mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
14
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
30.0µin (0.76µm)
Row Spacing
0.200" (5.08mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.330" (33.782mm)