Image for DW-06-09-T-D-392 is not available
DW-06-09-T-D-392
DigiKey Part Number
612-DW-06-09-T-D-392-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-06-09-T-D-392
Description
DW-06-09-T-D-392
Detailed Description
12 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Overall Pin
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating)
0.228" (5.791mm)
Series
Length - Stack Height
0.392" (9.957mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
12
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Row Spacing
0.100" (2.54mm)