Image for DW-06-09-S-D-411 is not available
DW-06-09-S-D-411
DigiKey Part Number
612-DW-06-09-S-D-411-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-06-09-S-D-411
Description
DW-06-09-S-D-411
Detailed Description
12 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.209" (5.300mm)
Length - Stack Height
0.411" (10.439mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
12
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
30.0µin (0.76µm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.730" (18.542mm)