Image for DW-02-14-L-D-1204 is not available
DW-02-14-L-D-1204
DigiKey Part Number
612-DW-02-14-L-D-1204-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-02-14-L-D-1204
Description
DW-02-14-L-D-1204
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.116" (2.946mm)
Length - Stack Height
1.204" (30.582mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
4
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.430" (36.322mm)