TBL-0017-1500-07GR-2OR is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for TBL-0017-1500-07GR-2OR is not available
TBL-0017-1500-07GR-2OR
DigiKey Part Number
2223-TBL-0017-1500-07GR-2OR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TBL-0017-1500-07GR-2OR
Description
TERMINAL BLOCK, 2-7 POLES, GREEN
Detailed Description
7 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.591" (15.00mm) Through Hole
Datasheet
EDA/CAD Models
TBL-0017-1500-07GR-2OR Models
Category
Voltage
600 V
Color
Green
Positions Per Level
7
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Pitch
0.591" (15.00mm)
Current
51 A