BV1LB045FPJ-CE1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BV1LB045FPJ-CE1 |
Description | IC PWR SWTCH N-CHAN 1:1 TO252-J3 |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Power Switch/Driver 1:1 N-Channel 18A TO-252-J3 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Output (Max) 18A |
Mfr | Rds On (Typ) 45mOhm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Input Type CMOS |
Part Status Active | Fault Protection Current Limiting (Fixed), Over Temperature |
Switch Type | Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ) |
Output Type N-Channel | Supplier Device Package TO-252-J3 |
Interface On/Off | Package / Case |
Voltage - Load 3V ~ 5.5V | Base Product Number |