BV1HD045EFJ-CE2 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BV1HD045EFJ-CE2 |
Description | AUTOMOTIVE 1CH 45 M HIGH-SIDE SW |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Power Switch/Driver 1:1 N-Channel 21A 8-HTSOP-J |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Output (Max) 21A |
Mfr | Rds On (Typ) 45mOhm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Input Type Non-Inverting |
Part Status Active | Features Slew Rate Controlled |
Number of Outputs 1 | Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ) |
Ratio - Input:Output 1:1 | Grade Automotive |
Output Configuration High Side | Qualification AEC-Q100 |
Output Type N-Channel | Mounting Type Surface Mount |
Interface Logic | Supplier Device Package 8-HTSOP-J |
Voltage - Load 6V ~ 28V | Package / Case |
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 7V | Base Product Number |