RL-7500-4-151M
DigiKey Part Number
5594-RL-7500-4-151MTR-ND - Tape & Reel (TR)
5594-RL-7500-4-151MCT-ND - Cut Tape (CT)
5594-RL-7500-4-151MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RL-7500-4-151M
Description
FIXED IND 150UH 2A 182 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2 A 182mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
2.7A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
182mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.504" L x 0.504" W (12.80mm x 12.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)