RPMH3.3-1.5-EVM-1
DigiKey Part Number
945-RPMH3.3-1.5-EVM-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RPMH3.3-1.5-EVM-1
Description
RPMH3.3-1.5 EVALUATION MODULE
Detailed Description
- 1 Non-Isolated Output DC/DC, Step Down Evaluation Board
Category
Voltage - Output
3.3V
Current - Output
1.5A
Voltage - Input
5V ~ 60V