QSEC135-40/15-01-QB100
DigiKey Part Number
Q1178-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QSEC135-40/15-01-QB100
Description
HEATSHRINK CAP BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Cap Black
Category
Features
Adhesive Coating, UV Resistant
Manufacturer
Qualtek
Color
Black
Series
Large Diameter Supplied
1.575" (40.00mm)
Packaging
Bulk
Large Diameter Recovered
0.591" (15.00mm)
Part Status
Active
Total Length Recovered
3.268" (83.00mm)