BZX84C9V1_R1_00001
DigiKey Part Number
3757-BZX84C9V1_R1_00001TR-ND - Tape & Reel (TR)
3757-BZX84C9V1_R1_00001CT-ND - Cut Tape (CT)
3757-BZX84C9V1_R1_00001DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZX84C9V1_R1_00001
Description
DIODE ZENER 9.1V 410MW SOT23
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 9.1 V 410 mW ±5% Surface Mount SOT-23
Category
Impedance (Max) (Zzt)
15 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
500 nA @ 6 V
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
SOT-23
Power - Max
410 mW