HCMP06B12-M20
DigiKey Part Number
298-14550-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HCMP06B12-M20
Description
CBL CLIP WIRE SADDLE BLACK ARROW
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Clip, Wire Saddle Black Arrowhead, Winged 0.236" ~ 0.472" (6.00mm ~ 12.00mm)
Category
Material
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Manufacturer
Panduit Corp
Color
Black
Packaging
Bulk
Length
0.748" (19.00mm)
Part Status
Active
Width
0.374" (9.50mm)
Type
Clip, Wire Saddle
Height
0.768" (19.50mm)
Type Attributes
Webbed
Panel Hole Size
0.248" ~ 0.283" (6.30mm ~ 7.20mm)
Opening Size
0.236" ~ 0.472" (6.00mm ~ 12.00mm)
Panel Thickness
0.024" ~ 0.118" (0.60mm ~ 3.00mm)