FSD78-12-D
DigiKey Part Number
298-10040-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FSD78-12-D
Description
CONN FERRULE DIN 16AWG BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Black Wire Ferrule Connector DIN 16 AWG (1.50mm²) Single Wire
Category
Style
DIN
Manufacturer
Panduit Corp
Size
16 AWG (1.50mm²)
Series
Length - Overall
18.50mm
Packaging
Bulk
Length - Pin
12.00mm