C100X025YJC
DigiKey Part Number
298-10115-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C100X025YJC
Description
LABEL INVNTRY CNTRL 1"X0.25"
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Die Cut Polyester (PET) 1.00" L x 0.25" W (25.4mm x 6.4mm) White
Category
Width
0.250" (6.35mm)
Manufacturer
Panduit Corp
Material - Body
Polyester (PET)
Series
For Use With/Related Products
User Defined
Packaging
Spool
Material
Polyester
Part Status
Active
Label Size
1.00" L x 0.25" W (25.4mm x 6.4mm)
Label Type
Die Cut
Shelf Life
24 Months
Applications
Component
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Color - Background
White
Base Product Number
Length
1.000" (25.40mm)