BECP75H25-L
DigiKey Part Number
298-12142-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BECP75H25-L
Description
CBL CLIP WIRE SADDLE ARROWHEAD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Clip, Wire Saddle Natural Arrowhead, Winged 0.750" (19.05mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BECP75H25-L Models
Category
Color
Natural
Manufacturer
Panduit Corp
Length
1.470" (37.34mm)
Packaging
Bulk
Width
0.730" (18.54mm)
Part Status
Active
Height
0.970" (24.64mm)
Type
Clip, Wire Saddle
Panel Hole Size
0.250" (6.35mm)
Type Attributes
Side Entry
Material Flammability Rating
UL94 V-2
Opening Size
0.750" (19.05mm)
Panel Thickness
0.075" (1.90mm)