ACC38-AV-M300
DigiKey Part Number
298-12115-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACC38-AV-M300
Description
CBL CLIP C-TYPE STRIP BLACK ADH
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Clip, C-Type - Paired Strip Black Adhesive 0.380" (9.65mm)
Category
Length
1.000" (25.40mm)
Manufacturer
Panduit Corp
Width
1.000" (25.40mm)
Packaging
Bulk
Height
0.400" (10.16mm)
Part Status
Active
Adhesive
Acrylic Based
Type
Clip, C-Type - Paired Strip
Features
Heat Stabilized, Weather Resistant
Opening Size
0.380" (9.65mm)