EXB-V4V271JV
DigiKey Part Number
Y2271TR-ND - Tape & Reel (TR)
Y2271CT-ND - Cut Tape (CT)
Y2271DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXB-V4V271JV
Description
RES ARRAY 2 RES 270 OHM 0606
Detailed Description
270 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0606, Concave
Category
Power Per Element
62.5mW
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0606, Concave
Circuit Type
Isolated
Supplier Device Package
0606
Resistance (Ohms)
270
Size / Dimension
0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)